Сонячні панелі: Різновиді

Альтернативна енергетика – є дуже потужним джерелом для спрощення життєдіяльності людини. Найвідомішою технологією генерації енергії є сонячні панелі. Найкращою характеристикою сонячної батареї є передбачуваність сонячного проміння, а точніше кількість цієї енергії. Сила світіння змінюється з кожною порою року, у відомому діапазоні. А інженери у свою чергу можуть спокійно враховувати цей діапазон.

Монтаж сонячних модулів є дуже простим. Для цього не потрібно спеціально заливати бетонну основу. А це означає, що за необхідністю можна легко демонтувати панелі та перевести їх.

Важливою якістю сонячної батареї є довговічність та надійність. Такий строк використання існує через відсутність елементів які рухаються. Також вони є екологічно чистими, бо не роблять шкідливих викидів (наприклад, газів) в атмосферу. Панелі не потребують знищення лісів або енергоресурсів, які не можуть відновитися.

В даний час не існує ліцензування на виробництво енергії за допомогою фотоелементів.

Сонячні батареї можно поділити за такими типами:

  • Монокристалічні – зазвичай моделі вставляються в рамку з алюмінію та закриваються склом (протиударним). Такий тип сонячних панелей використовують для споруди, яка має встановлену потужність до десяти кВт. Для створення сонячної батареї такого виду використовують монокристал кремнію. Він вирощується зі сплаву полікристалічного кремнію. А потім його розпилюють та полірують.
  • Полікристалічні – такий тип батареї також використовує кремній, але полікристалічний. Він добувається за допомогою спрямування кристалізації та розпилення на пластини. У середньому продуктивність такого типу сонячних панелей складає 16 відсотків від встановленої.

  • Тонкоплівкові – це найпродуктивніший тип видобутку сонячної енергії, який можна купити в Україні. Вони мають ККД, що наближається до 25 відсотків показнику. Виготовлення робиться за допомогою технології, що винайшли американці. Існує лише декілька заводів у світі, які можуть виготовити панелі такого типу. Найчастіше такі модулі ставлять для добутку енергії великої кількості (промисловий масштаб). Вони з легкістю можуть видобувати енергію навіть в похмуру погоду. А також виробляти енергію коли сонячне світло розсіяне.

Добавить комментарий

Ваш e-mail не будет опубликован. Обязательные поля помечены *